πŸ“Š English
Q. Fill in the blank: These apples ________ Rs.100 per Kg. Do you think they are expensive ?
  • (A) cost
  • (B) is costing
  • (C) has cost
  • (D) costs
βœ… Correct Answer: (A) cost

You must be Logged in to update hint/solution

πŸ’¬ Discussion


πŸ“Š Question Analytics

πŸ‘οΈ
66
Total Visits
πŸ“½οΈ
10 mo ago
Published
πŸŽ–οΈ
Ram Avtar Sharma
Publisher
πŸ“ˆ
90%
Success Rate